تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

خواسته های مردم شریف و محروم شهرستان ورزقان از نماینده خود جناب آقای علیزاده


  خواسته های مردم شریف و محروم شهرستان ورزقان از نماینده خود جناب آقای علیزاده

   
  با توجه به آگاهی مردم و محرومیت انباشته شده در شهرستان ورزقان انتظارات و مطالبات مردم شهرستان ورزقان دگرگون شده و حالت منطقی به خود گرفته و مردم صرف نظر از اینکه چه کسی و به چه حربه و روشی رای آورده خواسته‌هایشان را پیگیری و مطالبه می کنند و به موقعش واکنش لازم را نشان خواهند داد. این مطلب در انتخابات دوره نهم و واکنش سیاسی مردم ورزقان  بارز بود که در مورد یکی از کاندیداها که به هر نحو ممکن حتی با پول کلان دنبال راهیابی به مجلس بود، ناکام گذاشتند . اینکه کسی با هزینه کلان وارد مجلس شده و مردم از وی مطالبه ندارند حرف گزاف و بیهوده ای است.
  هدف نگارنده از این مطلب طرفداری از کاندیدا یا شخص خاص نیست، بلکه بیان مطالبات مردم و کمک به نماینده وقت جهت آگاهی و تلاش برای انجام کارهایی بزرگ به منطقه محروم ورزقان و تذکر فرصت های طلایی به وی است که در سالهای بعد هم از وی خواهند خواست.

  با توجه به اینکه فرصت‌ها هنوز از دست نرفته امیدوارم نماینده محترم ورزقان با جدیت موارد زیر را پیگیری نمایند.
  1- اولین مشکل مردم عدم توانایی در پرداختن وامهای زلزله است. با توجه به اینکه این پولها از اعتبارات محل ستاد بحران کشور پرداخت شده و دولت پرداخت آنها را تضمین کرده است و در حوادث مشابه در کشور مردم این پول ها را نپرداخته اند و مورد بخشش دولت‌ها قرار گرفته‌اند. همانطوری نماینده سابق در بازسازی شهرستان سنگ تمام گذاشته و همه اماکن اعم از  زلزله زده وزلزله نزده همه را ساخت و تا آخر دوران نمایندگی اش نگذاشت ریالی از مردم بگیرند، مسئولیت بخشش وامها با نماینده محترم فعلی است که اگر نتواند در این زمینه کاری کند مردم وی را به شدت مورد مواخذه قرارداده و پس خواهند زد.
  2- دومین و مهمترین مسئله و مشکل ورزقان و حتی روستای کاسین و روستاهای مرکزی نادیده گرفته شدن حق آبه کشاورزان ورزقان از آب رودخانه اهرچایی می باشد که نقش بسیار حیاتی در اقتصاد ورزقان و آینده ورزقان خواهد داشت که بایستی احیا شود و در شرایط فعلی که اهر نماینده ندارد که مزاحمتهایی برای این موضوع به حق مردم ورزقان ایجاد کند نماینده محترم باید تلاش کند مجوز احداث سد در داشکسن را اخذ و تا آخر دوره اش عملیاتی کند.کماینکه نماینده قبلی نیز در این زمینه اقداماتی انجام داده بود.
  3- مشکل بعدی شهرستان احداث باشگاه فرهنگی - ورزشی مس سونگون و انتقال باشگاه به ورزقان است که در اواخر دوره نماینده قبلی به شهرستان انتقال یافته بود و مسئولان بومی به کار گرفته بودند و برنامه ریزی شده بود که ورزشگاه در کرویق ورزقان احداث شود که متاسفانه نماینده محترم علیرغم اینکه هزینه اجاره دفتر را از مجلس می گیرد دفتر باشگاه را به دفتر خود تبدیل کرد و به نظر میرسد دراین مورد بین نماینده محترم و نجفی شهردار تبریز توافقی صورت گرفته باشد. کاری که نماینده قبل برسر باشگاه با هیچکس سازش نکرد و دفترش را با هزینه ای که مجلس می داد تامین کرد وبر سر حقوق مردم با کسی معامله نکرد. بهتر بود این روند ادامه پیدا می کرد. نماینده قبلی اینکار را برای مردم ورزقان کرده بود و شایسته بود نماینده فعلی نیز آن را تکمیل  می کرد نه اینکه این حق مردم را که به زحمت گرفته بود از بین می برد. که این یکی از ضعفهای بزرگ نماینده هست که همه جا گریبانش را خواهد گرفت.
  4- تلاش برای استقلال کامل مس آذربایجان و احداث کارخانجات مربوطه و تکمیل و راه اندازی شهرک صنعتی مس که نماینده قبلی آنها را تمام کرده است این اقدامات را نماینده مردم ورزقان برای ورزقان کرده نه برای خودش که شما سعی در تخریب این اقدامات و عدم به نتیجه رسیدن آنها دارید.مردم همه به اندازه همه نماینده ها عقل وشعور دارند و می فهمند که نماینده فعلی چه کار می کند.
  نماینده قبلی کارهای ماندگاری مانند : بزرگراه خواجه - ورزقان - خاروانا-نوردوز ، بازسازی کل شهرها و روستاهای ورزقان وخاروانا ،استقلال شرکت مس آذربایجان سونگون ، آسفالت بسیاری از جاده ها از جمله تبریز- ورزقان- خاروانا-نوردوز، آسفالت تمام خیابان های شهر های ورزقان و خاروانا، احداث شهرک مس، آوردن ادارات بیمه‌های تامین اجتماعی و سلامت و تامین زمین برای آنها و استمهال وامهای زلزله به منظور تلاش برای بخشیده شدن وامهای زلزله و ... ازخود به یادگار گذاشته و در عمل مردم حد اقل دو تا سه کار بزرگ و ماندگار در طراز کارهای نماینده سابق از شما طلب دارند در غیر این صورت ضمن اینکه 4 سال فرصت خدمت به مردم ورزقان را از مردم شهرستان گرفته اید در آخرت هم مسئولیت بسیاری از عقب ماندگی ها و بدبختی مردم را باید جوابگو باشید.
  لذا توصیه اینجانب به عنوان یک شهروند به شما برادر نماینده این است که سعی و تلاشتان در جهت تکمیل و هم افزایی با اقدامات نماینده قبلی باشد چرا که هر دوی شما نماینده یک مردم بوده و هستید.

  منبع: ورزقان نیوز


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : نماینده ,مردم ,ورزقان ,شهرستان ,اینکه ,قبلی ,نماینده قبلی ,نماینده محترم ,مردم ورزقان ,شهرستان ورزقان ,وامهای زلزله ,محروم شهرستان ورزقان ,
  خواسته های مردم شریف و محروم شهرستان ورزقان از نماینده خود جناب آقای علیزاده

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 28 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر